8 listopada 2010

Matura z matematyki on-line

Portal Mega Matma ma prezent dla maturzystów - jako jedyny przygotował arkusze maturalne w przystępnej, interaktywnej formie. Oprócz zestawów z poprzednich lat, załoga portalu opracowała także maturę próbną z listopada 2010 oraz kilka arkuszy własnego autorstwa. Niestety, albo i stety arkusze są w większości dostępne za darmo dla zarejestrowanych użytkowników. Ci, którzy nie mają tam konta mogą spróbować swoich sił rozwiązując maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym z 2010 roku.


Co jest ciekawego w tych testach? Z pozoru nic. Przecież arkusze odpowiedzi do matur próbnych dostępne są praktycznie wszędzie. A oto jak wyglądają:

Oczywiście można rozwiązać test, sprawdzić prawidłowe odpowiedzi i niewiele się nauczyć. Ale można zrobić to inaczej.

Wskazówki, wskazówki, wskazówki...
Rozwiązując zadania maturalne uczeń nie jest pozostawiony sam sobie. Autorzy arkusza często zostawili mu małą podpowiedź - wzór, własność, sposób rozwiązania. Wszystko po to, by maturzysta zmierzył się z zadaniami samodzielnie. I by próbna matura przyniosła mu jak najwięcej pożytku.Dobra odpowiedź, zła odpowiedź
Kiedy już zaznaczysz wszystkie odpowiedzi, czas na sprawdzenie. Zamiast przerzucać stosy kartek każde rozwiązanie znajdziesz pod zadaniem. Prosto, zwięźle i na temat.


Ale czasem zadanie wymaga dłuższego rozwiązania. Takie też możemy znaleźć.
Chwila prawdy
Na koniec otrzymujemy wynik testu. Co prawda, test nie uwzględnia tego, że czasem za zadanie można dostać tylko część punktów.  Ocenia raczej surowo.
Mam nadzieję, że Wam pójdzie lepiej. Powodzenia w przygotowaniach do matury!

1 komentarz:

  1. Najlepszy sposób na naukę tabliczki mnożenia:
    http://aztekium.pl/mistrz
    A trening tutaj:
    http://aztekium.pl/tabliczka

    OdpowiedzUsuń